KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kolorerad etsning 15936395
nr 1593 6395
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Kolorerad etsning, "Parti av Sylmassivet". Signerad, daterad 1984. Bildmått: 25x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 januari 2024
kl 20:29:43
29/1 20:24:44
29/1 20:25:44
Sture Kjellström
Läs mer om Sture Kjellström